Duchovní partnerství

13.07.2023

Možná jste ho potkali, možná ho právě potkáváte. Cítíte silné pouto, přestože se skoro neznáte? Cítíte hluboké vnitřní napojení, přestože se třeba i dlouhou dobu fyzicky nevidíte?

Možná jste taky potkali toho svého duchovního partnera. Naše duše se sem na tuto zemi často vtěluje a ještě před vtělením se domluví s dalšími dušemi, že se v životě potkají a nějakým způsobem si pomůžou. Někdy však poznáte duši, o které víte, že je to ta vaše duše - nicméně ji vidíte v jiném těle:). No, jak je to možné? Ano, i toto se děje. Někdo z vás, kdo se zabývá tím, jak se sem vlastně dostáváme už asi ví, že v životě můžeme mít mnoho spřízněných duší, které pocházejí z rodiny naší duše. Tj. jsou to duše, které nám mají v životě pomoci, zpříjemnit nám život a vytvořit v něm radost. Potkala jsem několik těchto duší a jsem za ně nesmírně ráda. Existují však taky karmičtí partneři, a to jsou zase osoby, s nimiž máme nějakou společnou minulost (v rámci minulých životů), kterou musíme v tomto životě nějak zpracovat a třeba odčinit, nebo doslova odžít. Také jsem potkala karmického partnera a lekce to nebyla vůbec ale vůbec jednoduchá. Ale co mi trvalo nějakou dobu než jsem pochopila, bylo to, že tato osoba mi jen zrcadlila mé vnitřní zranění, bloky, mentální vzorce, ve kterých jsem do té doby žila. Postupem času pochopíme, že i karmický partner je na úrovni duše naši hodně velkou kamarádskou duší, protože na sebe vzal tento někdy nelehký úkol, a to jen za tím účelem, aby nás v našem životě a vědomí o sobě posunul kupředu.

Pak ale také existují i přímo partneři duše. Již výše jsem to letmo zmínila. Teď to trošku probereme blíže. Partner duše může být dokonce přímo vámi. Z hlediska zemského se to těžko popisuje, nicméně jedná se o duši, která ještě předtím, než se vydá sem na zem, rozdělí se do dvou těl. Proto když potkáte tohoto partnera duše, pocítíte to, co jste nikdy necítili. Pocítíte domov. Však taky jak by ne - on je vámi a vy jste jím, společně jste jedním, i když to často nevíte. Projevuje se to tak, že máte dvě těla, jsou vás dvě půlky, přesto tvoříte jednu duši a jeden celek. Jako celek se doplňujete a jste kompletní. Jeden z vás může být spíš takový požitkář, který je nejraději někde v klidu s knížkou nebo jen tak vydrží pobýt v přírodě klidně celý den, a to aniž by musel ze sebe vydat jakýkoliv sebemenší pohyb. Naopak druhý je vaším opakem - musí být neustále v pohybu, chvíli neposedí. Tyto osoby si zároveň dokáží hodně silně zrcadlit svá největší podvědomá zranění. Pokud jsou spolu ve vztahu, musí být už oba vědomi, aby pochopili, co se to vlastně děje. Doslova ze sebe vytahují ty nepěkné, někdy hodně hluboko uložené věci, avšak jen a jen za cílem osobního pokroku, postupu a to pro svou dokonalou očistu od všech nánosů a zranění, které jim kdy byly za života, ať už třeba jako dětem, učiněna. Avšak je to zcela něco jiného než karmický vztah, u kterého je cílem tomu druhému někdy doslova i ublížit. Duchovní partneři k sobě cítí vzájemnou hlubokou lásku a něco jako úmyslně zraňovat toho druhého je pojem v tomto svazku už neznámý. Duchovní partneři tím, jací jsou, mají v sobě navzájem pouze napomoci k růstu, pochopení své vlastní podstaty a nalezení skutečně toho, kým jsou.

Pokud zažijete takovýto vztah, je to vztah hodně vzácný, vášnivý a někdy tak vášnivý, že nechápete, jak je to vůbec možné. Proč tomu tak ale je? Protože tak, jak jsem zmínila jste jedním. Jste jednou duší. A koho na celém světě můžete milovat nejvíc, když projdete cestou sebepoznání a pochopíte, kým skutečně jste...? No přece naleznete tu největší lásku ve vás samých. A proto v tomto spojení duchovních partnerů je taková vášeň - v tom druhém milujete sami sebe, neboť v něm vidíte sami sebe - a to třeba i pod mnoha maskami, za které se skrývá. Pokud se některému takovému páru podaří společně v tomto životě vytvořit pár (neboť cesta za partnerským spojením těchto duší není tím podstatným, proč sem na Zemi oba přišli), pak vytvoří něco jako třetí energii, která dokáže doslova změnit lidi, v jejich blízkosti se nacházející - ale o tomto už vím jen z vyprávění.:)

Duchovní partneři tak nemají předurčené, že tady na této zemi vytvoří pár. Protože jak pochopíte, už tím, že se jednou v životě potkají, opětovně rozpoznají a spojí, vytvoří mezi sebou silné pouto, které je tímto fyzickým světem neoddělitelné. Přestože můžou v životě nastat chvíle, kdy se snaží přetrhat veškerá tato energetická pouta - a to už proto, protože jsou i fáze, kterými musíte projít a ve kterých toho druhého chcete navždy ze svého života vymazat. Jednou však pochopí, že je to nemožné, protože jak se chcete zbavit napojení na svou vlastní duši? To zkrátka nejde.