Andělé, jako naši ochránci a velcí pomocníci

04.06.2022

Každá duše, která má přijít tady na tuto zemi, dostane ještě před svým fyzickým narozením k sobě svého anděla. Často mu tady říkáme anděl strážný, je to anděl, který je tu s námi po celý náš život. Je to anděl, který je nám neustálou podporou a oporou. Je to anděl, který nám na každém kroku pomáhá. Je to anděl, který se nás snaží utišit, když se cítíme špatně. Je to anděl, který se s námi raduje, radujeme-li se my sami. Je to anděl, který nám pomáhá se rozhodnout a procházet životními zkouškami. Je to anděl, který nám neustále našeptává a pomáhá. Je to anděl, který nás na každém našem kroku ochraňuje.

Jen ještě mnoho z nás si úplně nepřipouští, že má svého anděla. Mnoho lidí neslyší, co je jim říkáno, protože to slyšet nechtějí, nebo protože směrem, kterým je jim našeptáváno, že mají jí, jít zkrátka nechtějí. Ano, my lidé máme svobodnou vůli. My lidé se sami můžeme vždy v konkrétním okamžiku rozhodnout, jak náš život povedeme. Avšak naše duše si vybrala pro toto vtělení určitý záměr. A aby jí bylo napomáháno tento záměr ve fyzické realitě skutečně naplnit, dostává k sobě i pomocníka - anděla. Anděla, který jí má pomoci jít správným směrem. Směrem, který si naše duše ještě před vtělením vybrala. 

Avšak, jak jsem již řekla. My tady v tomto fyzickém světě máme svobodnou volbu - naše vůle je svobodná a proto i cesta, po které se vydáme je naší svobodnou volbou. 

Když přijdeme do tohoto fyzického světa, zcela zapomínáme na to, kým jsme. Zapomínáme na plán naší duše a jdeme cestami "pohodlnými", kdy se mnohdy i plánu naší duše vyhýbáme. Nechceme jej naplnit, protože je pro nás v daný okamžik třeba těžký, nepředstavitelný nebo nemožný. A tak přichází i situace, kdy v tomto daném životě svůj plán duše nenaplníme, nebo jej naplníme pouze, matematicky řečeno, v rámci několika procent.

Plán naší duše, který jsme si pro náš fyzický život vybrali a naplánovali můžeme jako lidé ve fyzické realitě vždy naplnit zcela. Jen k tmu mnohdy nedochází. Nedochází k tomu proto, protože jsme málo odvážní, jsme ustrašení, jsme bojácní. A tak naše duše musí zažívat další a další životy, a třeba až nějaký hodně x-tý život,  kdy to bude už duše stará a zkušená, ošlehaná kde jakými zkouškami, tak třeba právě až pak dokáže tato naplnit plán své duše ze 100%.

Nezapomínejme, že jsme na naší cestě chráněni a podporování. Nejsou to jen naši osobní (strážní andělé), kteří nás neustále popichují k vykročení na správnou cestu. Nejsou to jen naši strážní andělé, kteří nám pomáhají, když je nám úzko, kteří nás utišují, když se cítíme mizerně. Andělů máme kolem sebe mnoho, avšak k tomu, aby nám mohli pomoci, je musíme o pomoc poprosit. Jak jsem již zmínila, jsme na tomto světě jako lidé obdařeni svobodnou vůli, což znamená, že nám žádní naši duchovní průvodci, andělé, nemůžou pomáhat bez našeho souhlasu. 

A proto uvědomme si, že na nic na tomto světě nejsme sami a žádejme anděly o pomoc, oni doslova čekají, až jim to dovolíme, až je o to poprosíme. Andělé jsou naši ochránci. A jak se svými anděly navázat spojení? Poslouchat a vidět. Poslouchat co vám říká vaše intuice, kam vás určité situace vedou, kde cítíte jako dobré jít, vidět znamení v obrazech věcech, lidech, aj. Ano, andělé s námi komunikují hodně přes naše pocity, zvuky hudby a zrakový smysl - přes všechna znamení takto nám sesílána. To, kde cítíme, že je to dobré jít, tím směrem bychom měli jít. Tam, kde cítíme, že je to nebezpečné nebo těžké, tam bychom kráčet neměli. Jen je pak často na nás lidech, že mnohdy posloucháme více hlas své mysli a rozumu, než hlas svého srdce, pocitů a citů. Ale to je volba každého z nás.

A ještě jedna věc na závěr. Každý anděl strážný každého z nás má jméno. A chcete-li ho zná, stačí se vašeho anděla na něj zeptat. Odpověď vám přijde kdekoliv, ve znameních, odpověď přijde v písničce, v nějakém písmu, třeba v knížce, kterou otevřete, v nějakém nápisu, který uvidíte, anebo jen ucítíte, jaké to skutečné jméno je.

Já děkuji svému anděli Antonovi za pomoc, kterou každý den pro mě vykonává, děkuji mu za to, že mi pomáhá i při psaní těchto článků a děkuji mu moc za to, že zkrátka je. Vím, že je mým andělem, který při mě vždy v mých těžkých životních obdobích stál, vím, že tady při mě stojí právě teď a vím, že spolu ruku v ruce jednou i tento fyzický svět opustíme. Děkuji ti, ale ty to víš ;-)

J.