O mně


Začalo to už v mládí

To, kým jsme, to, jací jsme, je dáno tím, s jakými vlohami jsme se narodili a hlavně tím, jak jsme byli vychováváni.

Jsou do nás zapisovány rodinné vzorce, přejímáme postoje, přebíráme hodnocení o tom, co je správné a co není, co by se mělo dělat a co by se dělat nemělo.

I já se po většinu svého života řídila vzorci a pravidly, které nebyly mé, ale pocházely od společnosti, v níž jsem vyrůstala a z rodiny, která mi poskytla útočiště. Po většinu svého života jsem jednala a konala tak, jak jsem si myslela, že je správné a že by se mělo.

Těžké životní období mě však donutilo pořádně otevřít oči a pohlédnout na to, kým skutečně jsem. Pochopit to, že nejsem ani jedním z mých rodičů a prarodičů, tedy pochopit to, že nemusím konat tak, jak konali po většinu jejich života oni bylo zprvu hodně náročné, ale zároveň hodně osvobozující. Pochopila jsem, že každý jednotlivec je originál, má své vlastní pocity, které jako ten nejlepší kompas, mu říkají spolehlivě, jak by v dané záležitosti, vztahu nebo situaci měl konat. Pochopení toho, že ze všeho nejvíc záleží jen na tom, co nám říká hlas naší duše, nikoliv hlas okolní společností, kamarádů nebo rodiny, mě přivedl na cestu životem dosud neprošlapanou a plnou objevování sebe sama, svých darů a své skutečné podstaty. Tato cesta nebyla zprvu jednoduchá, chtělo to hodně odvahy vystoupit ze zasetých kolejí a jít svou vlastní cestou, odvaha je však to, co většina z nás potřebuje nejvíc. Situace, které se nám jeví jako nevyřešitelné nebo nemožné změnit, jsou jen o našem vlastním přístupu k sobě samotnému a o naší odvaze. Strach je totiž ten, kdo nás neustále drží zpátky. Strach je tím, kdo nám nechce dovolit změnit směr.

Každý z nás si ještě před narozením vybírá přesně místo, rodinu a společnost, do níž se narodí, a to proto, aby mu byly poskytnuty ty nejlepší podmínky pro jeho vývoj. To proto, aby mu byly poskytnuty ty nejlepší předpoklady pro plán, který si jeho duše zadala v tomto životě splnit. Abychom však dokázali pochopit to, kým skutečně jsme a proč tu jsme, je nutné a nezbytné poslouchat svou intuici, která jediná je tím nejlepším navigátorem na cestě, kterou si naše duše vybrala.