Dělejme to, co milujeme

16.02.2021

Každá činnost, kterou se zabýváme má na nás vliv. Když sledujeme televizi, tak programy, na které koukáme, nás na podvědomé úrovni silně ovlivňují. Zprávy, které přijímáme, se do nás zapisují ať už na úrovni strachů a obav, nepochopení, odsouzení nebo naopak v nás podporují radost, smíření, naplnění a pochopení. 

Vše, čemu věnujeme naší energii, tuto energii v nás samých podporuje. Věnujeme-li se tančení, naše tělo je doslova nabité energií tvořivosti, vnímavosti a radosti. Věnujeme-li se neustálému polehávání, proudění naší energie se tlumí, pozastavuje a stagnuje. Podle toho, co děláme se taky cítíme - ale to není nic, co by každý z nás už dávno nevěděl. Stejně tak jako platí, že "Jsme to, co jíme", pak stejně tak platí, že "Jsme to, čemu věnujeme naší pozornost".

Naše energie, kterou kamkoliv vkládáme se nám vrací jako bumerang. Odporujeme-li proti něčemu, pocítíme odpor o to silnější. Bojujeme-li s něčím, boj bude stále nabírat na síle.

Naopak máme-li z něčeho radost, činnost, která nám tuto radost přináší, nás bude uspokojovat stále více a více. Když se pro něco nadchneme, síla v nás se zaktivuje. Věnujeme tak dané činnosti velkou část své energie, která se nám na oplátku zpátky vrací ve formě pocitu štěstí, klidu a naplnění. 

Každý z nás by měl pokud možno dělat během dne co nejvíce možných činností, které jej dělají šťastným, jedině tak lze předejít pocitům vyčerpání, únavy a skepse. Ať už by to měly být ty nejmenší věci, které nás dělají šťastnými - popovídání si s dobrým kamarádem, hraní si s dětmi, s domácími mazlíčky, tvoření věcí, které nás baví, cvičení, malování, čtení, zpívání, tančení, vaření, procházení se. Zkrátka k našemu pocitu nic neubírající síly potřebujeme určitý čas věnovat sami sobě. Čas věnovaný naším vlastním potřebám se nám mnohonásobně vrátí. Vrátí se nám formou větší síly a větší míry energie na věci, s nimiž se zkrátka denně musíme vypořádávat.

Zkusme si všichni všimnout, kam vkládáme svou energií. Jestli do činností a informací, které se nám do našeho života pozitivně vrací nebo činnostem a informacím, které podporují negativní strachy, boje a negace v nás. 

Udělejme si čas na sebe a věci, které nás činí skutečně šťastnými. Budeme tak mnohem silnější a schopnější se vypořádat s věcmi, které nám život přinese.