Nastal čas na změnu

10.12.2020

Je prosinec. Neuvěříte, ale venku se děje hotové pozdvižení - sněží!!! Málokdo z nás bere sníh v tomto období jako samozřejmost. Ano, sníh si pamatujeme z našeho dětství, avšak v posledních letech (pokud nebydlíte na horách) snad sníh nepamatujeme. Něco se změnilo.

Když se zpětně podíváte za letošním rokem, jaký byl? Byl jiný než předchozí, že. Událo se toho hodně. Především, jeden velký viditelný rozdíl byl ten, že jsme všichni zpomalili. Nemohli jsme navštěvovat jen tak místa, která pro nás byla dřív tak samozřejmá. Nemohli jsme vykonávat činnosti, na které jsme byli zvyklí. Byli jsme nuceni přesunout se do svých domovů a trávit tak čas ať již se svými blízkými, nebo přímo sami se sebou. Mnoho lidí na takovouto změnu nebylo připraveno a těžce je zasáhla.

Avšak jedno společné jsme měli snad všichni. Naději, že "bude líp".

Všechno, co se teď ve světě odehrává nás učí. Učí nás to nelpět tak na konzumním světě a už vůbec ho brát jako samozřejmost. Mnoho let jsme si nevážili všech darů, které jsme dostávali. Naopak jsme je brali jako zcela normální. Bylo otázkou času, kdy nastane tento čas, čas strachu o budoucnost, ale zároveň víra v ni. Nynější situaci beru jako velký dar, přestože to mnoho lidí tak nevidí. Dar který nám má pomoci objevit v sobě hodnoty, na které jsme zapomněli. 

Ano vím, v tomto roce byl rovněž testován náš strach. Strach o život, na kterém lpíme (strach o to, co vláda zase nařídí atd.). Avšak ať už se o svůj život bojíte či nikoliv, jedno je pro všechny společné. Změna, která s tímto rokem přišla a bude ještě přetrvávat, nás všechny mění. Na viditelné úrovni můžeme např. pozorovat, jak se lidé semkli, aby pomáhali všemi možnými způsoby. Také můžeme vidět, že staré nefunkční systémy se rozpadají a začnou vznikat nové. Avšak to je pouze viditelná úroveň, odehrává se toho ještě mnoooohem víc (k tomu někdy později:-)). Někteří to mohou pozorovat již dnes, jiní k tomu třeba časem dojdou. A někteří, kteří se vážou ke starému světu, zůstanou právě tam. 

Přeji nám všem hodně odvahy, síly a jak už to tak bývá lásky a víry v to, že nic není náhoda:-).