A kde je ta spravedlnost!?

08.09.2023

Dnes se spolu podíváme na prapůvod nás samotných. 

Došel mi jeden dotaz, který však často trápí mnohé z vás. Proto si dovolím tady uvést výňatek, který vám může také pomoci nalézt odpovědi na nějakou z vašich životních otázek.

"Pisete, ze duse chteji poznat energii ruznych cinu, zazit emoce...a ze nic neni zadarmo a v pristim zivote to pro ne ma zase dalsi nasledky (stanou se obetmi, atd.). To ale preci neni spravedlive. Kdyz se duse domluvi, ze jeden bude nasilnik, proc pak v dalsim zivote ma byt obet? A kde to vlastne vsechno zacalo - v praveku?? Kdyz jeden ublizil druhemu, v dalsim zivote se to obratilo, atd...?? To nas ale bylo docela malo a ted je nas 8 miliard. Jak k tomu vlastne doslo a kde se duse berou (mnozi)?? "

"K tomu, abych vám na toto mohla odpovědět je nutné pochopit mnohem širší okolnosti. Pokusím se vám je tady stručně shrnout. Nejprve je třeba uvést odkud se duše berou. 

Představte si zdroj - tj. představte si nic a všechno zároveň. To je místo odkud všichni pocházíme - možná je to těžké na pochopení, ale stejně tak je to pro mě teď těžké na popsání. Z tohoto zdroje, který je ničím - tj. není v něm dobro, není v něm zlo, je v něm čisté vědomí - vědomí všeho a ničeho. Toto vědomí, může být vším a ničím zároveň. 

A teď si představte, jak "nudné" to musí být, když se kolem vás nic neděje, protože vy všechno jste, všemu rozumíte, vše chápete. Prostě jste. No a tak i toto vědomí může vytvořit záměr (teď to řeknu možná jednoduše ..... záměr, že si chce hrát). A tak vyšle myšlenku, kterou stvoří něco - např. nějakou energii, nějaké seskupení energií, atd. A teď si představte, že chce pokračovat dál a dál a tvořit dál a poznávat, co všechno je možné stvořit. Začne myšlenkou tvořit světy - mimochodem existuje nespočetné množství světů - které nejsou jen fyzické, ale jsou i ve formě energií atd., ale to je fakt na hodně dlouhé povídání. A jednou tak toto čisté vědomí dospěje k tomu, že chce poznat, jaké to je, když stvoří prostředí, v němž existují prvky, které si neuvědomují, že jsou tímto vědomím. Teď vám řeknu, že těmito prvky jsou lidé. Lidé, kteří zapomněli na to kým jsou a to jen proto, aby mohli postupně vývojem a životem znovuobjevovat svou pravou podstatu a objevit, že jsou sami tím čistým vědomím, jen na to zapomněli. Abych to zkrátila. Toto všechno se dá považovat za hru vědomí, které jen touží poznávat možnosti své tvorby.


Vzhledem k tomu, že se ale naše vědomí podařilo skutečně dokonalé přikrýt závojem zapomnění, tudíž většina lidí na tomto světě skutečně zapomněla na to, kým ve skutečnosti jsou, pak došlo k tomu, že se svět začal obracet k násilí, tragickým událostem, upínal se k pohledu pouze na materiální svět. Takže to začalo jít postupně s lidstvem z kopce. Kdyby to šlo takto dál, lidstvo by muselo zaniknout (ale na úrovni vědomí samozřejmě každý z nás existuje dále v čisté formě, protože jsme v prapůvodu jedním). Každopádně je tady zájem na tom, aby lidstvo na planetě zemi existovalo dál, proto jsou tady vysílány duše, které nejsou tak moc zahaleny závojem zapomnění a pamatují si na to kým jsou a odkud pocházejí. Tyto duše otevírají oči postupně i těm ostatním k tomu, abychom mohli jít postupnou cestou krůček za krůčkem zase dál a dál - tj. abychom se mohli znovu rozpomínat na to, kým jsme.


A teď k vaší otázce spravedlnosti. My všichni, co jsme tady jsme v minulosti zažili životy, kdy jsme byli násilníky i obětmi. My všichni jsme poznávali úrovně bytí ze všech stran. Mladé duše, které sem přicházejí jsou právě duše, které mají přes oči závoj zapomnění nejsilnější. Tento závoj se postupně odkrývá vývojem, tudíž staré duše, které si pamatují na svůj původ už prošly mnoha životy, které jim daly mnoho zkušeností. Můžu vám říct, že jste také byla kdysi násilníkem, taky jste byla obětí. Stejně tak já a každý další. To, proč duše existují je jen to, aby poznaly, co všechno je možné, jak můžou tvořit. Ale každé jejich poznání se musí vyrovnat - tj., musí je dostat zpět do rovnováhy - tj. pokud někomu ubližují, jsou tím pádem silně na jedné straně - v dalších životech musí zažít opačnou situaci, aby mohli své poznání vyrovnat - aby pocítili energii obou stran. 

To, co my z hlediska pozemského vnímáme jako spravedlnost je jen naše pozemská představa o spravedlnosti, která nám byla geneticky zakódována do našeho podvědomí naším vývojem. To, že si myslíme, že když budeme hodní - je to "fajn", ale, že když budeme zlí - je to špatné - to jsou jen vzorce lidstva, které si utvořilo právě tím, že zapomnělo na svůj skutečný původ. Závěrem jen shrnu - každá duše, která se z vědomí oddělila chce jen poznat to, kým je - tedy chce poznat svůj prapůvod (to, jak jsem psala na začátku) - chce poznat, že je vším a ničím zároveň. K tomu, aby to mohla poznat potřebuje zažít, co všechno může dělat - tedy všechno - a to obnáší i ty škaredé věci i ty věci pěkné. Každý jsme absolvovali hodně životů, ve který jsme si nesli nejrůznější vzorce a měli jsme různé charaktery. A postupnou cestou znovu objevujeme svou skutečnou podstatu."


Tento text jsem posílala jedné klientce a ráda bych tady dále ještě uvedla toto. Celý náš život, který jsme tady přišli žít, jsme si přišli skutečně užívat. My všichni, kteří tady jsme, jsme ti neodvážnější "vyslanci" vesmíru a to z toho důvodu, že my všichni tady jsme byli připraveni a dobrovolně jsme vstoupili na tuto Zem, která je tak typická právě tím, že je na ní nebezpečí zapomnění na svůj původ. My všichni tady jsme velmi ale velmi odvážní - a nezáleží na tom, zda v někom vidíte vraha, v někom násilníka nebo naopak v někom osvícenou duši. My všichni pocházíme ze stejného zdroje a tady jsme proto, aby naše duše mohla zažívat sama sebe ve fyzické realitě. Tj. aby v této fyzické realitě mohla okusit, jaké to je tvořit, jaké to je být omezený hmotou, jaké to je žít ve velmi husté a těžké energii. 

To, že žijeme na této zemi je náš velký dar. Kdybyste jen tušili, kolik duší tam nahoře čeká, až nastane jejich chvíle a budou se moci tady narodit, a to jen proto, aby si mohly "hrát", tj. aby mohly poznávat chuť emocí, aby mohly poznávat, jaké to je žít ve fyzickém těle, jaké to přináší výhody a jaké úskalí. Skutečně myslím, že by se mnoho z vás divilo, jak mnoho duší se sem na planetu Zemi chce dostat. Naše planeta je velice výjimečná, je to jedna z mála utvořených realit, kde se míchají barvy všeho a všech. Barvy násilí i bezpodmínečné lásky, barvy zapomnění i barvy osvícení, barvy strachu i barvy lehkosti a radosti. 

Buďmě šťastni, že jsme tady, je to náš skutečný dar. A pokud si přejete pochopit, proč procházíte určitými těžkostmi ve vašem životě, vězte, že vše má svůj důvod. Nic se neděje jen tak. A pokud si přejete podělit se o své příběhy nebo byste rádi zjistili, proč se určité záležitosti dějí právě vám, klidně napište na mail: havlakova.jana1@gmail.com

Přeji vám všem krásný život plný AHA momentů:-)

Janka