Krásné Velikonoce všem!!!

02.04.2021

Nastal duben a s ním přišly i Velikonoce. Je to období mnoha nových začátků, které se nám právě otevírají. Období znovuzrození.

Je to doba, kdy příroda znovu ožívá, květiny, stromy, zvířata, stejně tak my lidé nezůstáváme pozadu. Je tu období rozkvětu na mnoha frontách. Někteří zažívají nové příležitosti, jiní novou lásku a další doslova znovuzrození. Jaro je mým velmi oblíbeným ročním obdobím. Vše začíná kvést a jelikož přírodu, květiny a slunce přímo miluju, užívám si to. Po náročné a chladné zimě můžeme znovu začít čerpat energii sluníčka, můžeme se věnovat našim zahrádkám a užívat si hřejivých výletů. 

V tomto období se mnoho z nás probouzí ze zimního spánku - začínáme znovu. Ožíváme a proto taky jednodušeji opouštíme staré, které nám bylo tak známé, tudíž pro nás bezpečné, a nebojíme se vstoupit do nového. Nebojíme se otevřít ty nové dveře na naší cestě a udělat opět první krok. Je to možná i tou energií, která nám přes chladnou zimu chyběla, avšak jisté je to, že se můžeme těšit z plynulosti života.

Ať už jsme byli během uplynulého roku nuceni setrvávat v našich domovech, bylo nám zakazováno téměř všechno, co jsme brali jako samozřejmost, tak právě na příchodu jara můžeme krásně vidět, že se náš život nezastavil. Přestože se nám mohlo zdát, že se nic neděje, nic se nezlepšuje, nic se nevyvíjí - byly to jen obrazy v našich hlavách, které nám tam taky možná "někdo" dal. To, že jsme třeba podlehli nátlaku různých zpráv, jejichž jediným cílem je v nás vyvolat strach, nás přece stejně zastavit nemůže. Naše životy se nezastaví pod hrozbou kdo ví jak katastrofických scénářů. Naše životy plynou dál. Stejně jako je tomu v přírodě. Copak květiny čekají, až jim dá někdo povolení kvést? Copak tráva se zazelená, až na to bude vhodná doba? Copak venkovní teploty se zvednou, jen když to bude pro všechny prospěšné? Nikoliv. Stejně tak jako příroda se nedá zastavit, nezastavíme se ani my. Jednou jsme se sem narodili, abychom žili, ne abychom čekali, až bude líp (a pokud se toho vůbec dožijeme). Je na čase nadechnout se příchozího jara a užívat si tu krásu, která se kolem nás odehrává. Život nezastavíme, stejně tak jako určité období z našeho života nevymažeme. Je proto jen na nás, zdali budeme skutečně žít už dnes a teď, anebo zda budeme čekat, "až nám někdo řekne, že už je líp" - tudíž, že už žít můžeme.

Přeji nám všem, abychom si maximálně užívali příchozího jara, abychom čerpali energii a zároveň abychom hlavně ŽILI a nebáli se ŽÍT!!!!!

Krásné Velikonoce.:-)