Live your dream

19.02.2024

Není tomu dávno, co jsem dostala rámeček s tímto nápisem "Live your dream". Je krásný a je zcela pravdivý. 

Vždy, když sem přicházíme, víme přesně, co máme dělat. Víme přesně, co je našim posláním a co nás bude tak moc činit šťastnými. Přesto na to během života zapomeneme. Mnozí lidé pak stráví neskutečně mnoho let hledáním jejich životní náplně, která by je skutečně učinila "živými". 

Každý z nás však v hloubi duše přesně ví, co jej naplňuje a co mu přináší skutečnou radost ze života. Avšak pod velkou tíhou nastavení naší společnosti, naše sny odkládáme, odsouváme, ba přímo na ně zapomínáme. 

Každý z nás měl kdysi sen, sen o tom, co by jej dělalo skutečně šťastným. Avšak už jen málokdo svůj sen doopravdy žije.

Našim posláním je žít život, ve kterém budeme cítit radost. V našem životě máme dělat přesně to, co nás baví a velice naplˇnuje. A právě i v této činnosti tkví náš potenciál. Každý z nás je jedinečný v něčem jiném, každý z nás si s sebou nese batoh, v němž je skryté jeho poslání. Toto poslání se však může projevit pouze a jen poté, co překonáme všechny strachy a obavy a do tohoto batohu pohlédneme a věci v něm uložené skutečně vyneseme na povrch. 

Pokud však potlačujeme to, co je nám vlastní, energie potenciálu, která se chce navenek projevit, avšak  není ji to umožněno, tak přesně tato energie se zhroutí do nás a začne na nás naopak působit sebedestrukčně. Tzn. můžeme začít mít dokonce i zdravotní potíže. Pro představu uvedu jednoduchý příklad. Představte si, že děláte práci, která vás nebaví a kterou vůbec neděláte rádi. Někteří z vás to zažili, a proto se dokážou nacítit do energie, která takovýto postoj zahaluje. A setrváváte-li v této práci, váš neprojevený potenciál na vás začne tlačit a o to víc budete s vaší současnou prací nespokojeni. Může to zajít až tak daleko, že se právě tyto záležitosti začnou projevovat na vašem fyzickém těle. Někteří lidé začnou být často nemocní, jiní začnou mít deprese, atd. Někdy celá záležitost musí dojít skutečně daleko, abychom u sebe něco změnili. Abychom pochopili, proč se nám i naše tělo už ozývá a proč se nám třeba doslova "nedaří".

A proto žijme své sny, jsou to jen a jen naše sny, které můžeme naplnit, když budeme chtít. Někdy je třeba najít nejprve kus své ztracené odvahy, avšak jakmile pohlédneme našim snům skutečně do očí, uvědomíme si, že byly vždy naší součástí. Uvědomíme si, že vždy byly v nás, my jsme jim však pouze zapomněli věnovat pozornost. Tu pozornost, která by jim skutečně umožnila následně vzít na sebe i fyzickou podobu.

A závěrem jen přidám odkaz na jednoho skvělého umělce, který svůj sen a své poslání žije. Z jeho tvorby je to poznat, možná jej mnozí znáte, přesto vám nyní moc ráda představím Yanniho:).

https://www.youtube.com/watch?v=tKVzm0SBYtQ

https://www.youtube.com/watch?v=QYY4KfG3mtA<br>