Lucidní snění

03.06.2023

Už jste někdy měli sen, ve kterém jste si uvědomili, že sníte? A věděli jste, že pokud skutečně ve snu objevíte, že sníte, můžete prostou myšlenkou utvářet svou realitu okamžitě?

Co se týče lucidního snění, objevila jsem jej teprve nedávno. Stejně jako astrální cestování, na které se moc těším. V blízké době se zúčastním několikadenního kurzu, kde budu doslova překonávat své strachy. Protože teprve když překonáme veškeré své strachy, a to i ty podvědomé, teprve až v tom okamžiku jsme schopni vědomě opustit jako duše své fyzické tělo a stejně tak se do něj zase vrátit. K tomu, abychom se posouvali ve svém vývoji dál a dál, je zapotřebí na sobě pracovat. Postupně tím, co zažívám jsem zjistila, že většinu svého života jsem strávila učením zcela nedůležitých věcí. Ano přestože jsem touto cestou měla projít a získat díky ní vědomosti, které mám, teď však vím, že podstatné je naučit se něco zcela jiného. A přestože jsem se po vysoké škole a dodělaném doktorátu těšila, že se už nikdy učit nebudu muset, zjistila jsem, že opět nastupuji do školy, v níž se mám co učit:)

K lucidnímu snění jsem se dostala doslova fascinována tím, že jsem chtěla zažít, jaké to je, když si prostou myšlenkou vytvoříte svou realitu okamžitě. V našem fyzickém světě samozřejmě také tvoříme prostou myšlenkou svět okolo nás, avšak než se tato myšlenka zhmotní, často to trvá dlouho, někdy i několik let. A navíc jedna negativní myšlenka ihned přebije myšlenku pozitivní. Proto je třeba si své myšlenky hlídat. A že je to jooooo výzva - vím co říkám, protože to velmi často zažívám.

Ale zpátky k lucidnímu snění. Nedávno jsem zažila lucidní sen, tedy sen ve kterém jsem si uvědomila, že sním. Během toho, co jsem si ve snu uvědomila, že sním, jsem ihned chtěla otestovat sílu tvorby reality prostou myšlenkou. A tak jsem pomyslela na to, že chci lítat - že právě letím. A světe div se, já skutečně letěla - doslova jsem to i pocitově cítila. Byla jsem tím taaak nadšená, že jsem se však samotným nadšením vzbudila. Je to to samé, jako když se při hodně špatném snu samotným zděšením vylekáte a probudíte se. Poznala jsem tedy další pravidlo, jak lucidně snít. Pokud si již uvědomíme, že jsme ve snu, ano, mějme z tohoto uvědomění radost, ale i tuto svou emoci kontrolujme, nedovolme, aby nám její síla sen ukončila.

Během lucidního snění můžeme zažívat plno zkušeností a prožitků, lze takto i komunikovat s osobami, s nimiž si přejeme komunikovat, stačí si jejich přítomnost ve snu představit. 

A co celkově povím ke snům? Sny nám dávají mnoho informací, sny nás učí, sny nás upozorňují, sny zobrazují naše obavy nebo nám ukazují naše bloky. Pokud si dokážeme správně vyložit, co ten který náš sen znamenal, pak jsme na hodně dobré cestě k pochopení našich životů a situací v nich se odehrávajících.