Milovník přírody

07.05.2024

Příroda... Její síla je neuvěřitelná. Její vůně jsou neskutečné. Její vědomí je samo o sobě nádherné. 

Zřejmě mnoho z vás, kteří čtete tyto řádky, máte také velký či dokonce silný vztah k přírodě. Co všechno na nás však působí a co nás utváří? 

Asi víte, že velká většina našeho těla je tvořena z vody. Asi jste už taky možná slyšeli nebo teď uslyšíte, že voda má paměť. Je to skutečně tak. Voda si pamatuje energie jí předané. Tudíž veškeré vaše myšlenky pozitivní nebo negativní směřované k vodě mají tendenci se skutečně projevit i v tomto hmotném světě. Sám doktor Emoto skutečně i vědecky prokázal, že voda je nositelem informací. Pokud do vody vložíte určitý záměr - např. směřujete k ní laskavá slova anebo jí položíte do harmonického prostředí, jakmile ji zmrazíte a následně její strukturu krystalků uvidíte pod mikroskopem, spatříte, že voda utvořila nádherné struktury podobné sněhovým vločkám. 

Naopak jakmile vodu dáte do prostředí energeticky oslabeného, nebo jakmile byste například zkusili vodě "nadávat", poté, co ji zmrazíte a pohlédnete na strukturu jejich krystalků pod mikroskopem, spatříte jen nepěkné šmouhy a stíny. Však si to klidně vyzkoušejte.

A teď si opět připomeňme, že naše tělo je z velké části tvořeno vodou. Jak tedy naše tělo a jeho buňky následně reagují na prostředí, ve kterém žijeme? Jak naše tělo reaguje na harmonické nebo naopak neharmonické vztahy, které utváříme? Zřejmě vám odpověď dojde sama. 

A teď si představte, jaký účinek na naše tělo má příroda. Příroda, ve které všechno živé má své vlastní vědomí. To mimo jiné znamená, že se vším živým se dá komunikovat. Tudíž i s rostlinami, se stromy, dokonce s půdou, vodou vzduchem i ohněm. 

Postupně, jakmile dokážeme rozšířit své vědomí, tedy jakmile zvýšíme své vědomí, zcela se také změní náš pohled na svět, který nás obklopuje. Poznáme, že rostliny taky reagují na naše a vůbec na veškeré energie. Však to vidíte sami u sebe doma. Pokud máte alespoň nějakou květinu, vnímáte, jak se ji daří. Zda vám květiny prospívají, či nikoliv - rostliny totiž reagují právě na naše samotné energie, avšak i na energie prostředí, ve kterém se nachází.

A jakmile poznáme nádheru a krásu celé přírody, jakmile poznáme, že každý strom má svůj určitý význam ba i vlastnost, pak také pochopíme, jak silná a mocná samotná příroda je. Často je příroda mnohem ale mnohem inteligentnější než my lidé. Příroda ví přesně, kdy si potřebuje odpočinout, kdy potřebuje načerpat sílu, příroda ví, co udělat, aby přilákala nebo naopak odlákala určité živočichy, atd. Je toho mnoho, co příroda dokáže.

A jaké poklady jsou skutečně skryté právě v její největší podstatě? Za mě jsou to zcela jistě esenciální oleje. 

Esenciální oleje doslova miluju a dá se říci že je používám vlastně každý den. Jako parfém, jako vůni, při koupeli, masážích, domácí kosmetice, dokonce i přísad do jídel, atd. Samotné pravé esenciální oleje jsou skutečnými poklady, které nám příroda dává. Vemte si, že jemnohmotná složka těchto olejů dokáže proniknout skrze buňky našeho těla až do míst, kde skutečně ovlivňují to, co snad nic jiného nesvede. Dokáží se dostat až přímo do řídících center našeho mozku a ovlivnit tak centrum našich vzpomínek a emocí. I na těchto úrovních se dá s esenciálními oleji pracovat. Navíc skutečně fungují na všech úrovních našeho bytí, jak na úrovni fyzické, tak na úrovni emocionální i duchovní.

Vždyť samotné esenciální oleje byly nalezeny i po tisíciletích uložené v pyramidách a jejich kvalita byla přes všechen věk světa zachována. Tehdy byly doslova brány jako poklady a taky jimi skutečně byly a dodnes jsou. 

Každá rostlina je výjimečná. Každá rostlina má svou vlastní vůni, vlastnost, schopnost, podstatu. Však nejčastěji to sami poznáte podle toho, co daná rostlina vyzařuje. A esence těchto rostlin jsou doslova jejich krví. Je to jako bychom jejich vlastnosti použili pro svou bytost.

Příroda nám může hodně pomoci. Stačí se jen někdy zastavit, trošku ji navnímat a hlavně všímat si její řeči. Ona k nám pořád promlouvá, jen to mnohdy nevidíme či nechceme vidět.

Často hledáme dary v našich životech ještě v úplně jiných věcech a nevidíme, že je máme často doslova přímo pod nosem.

Jakmile si uvědomíme, že vše, co nás obklopuje má své vlastní vědomí, náš pohled na život a podstatu bytí v něm se hodně změní:-).

Mějte se krásně

S láskou 

Janka