Novoroční přání

31.12.2020

Dnes je poslední den roku 2020. Byl to celkem nezapomenutelný rok, na který si každý z nás odnese své vzpomínky. 

Zanedlouho už vstupujeme do nového roku, roku 2021 a doufáme, že nám přinese zase něco nového, lepšího, pozitivního. Přetrvává v nás naděje, že zase bude líp. A to je dobře. Věřme proto tomu, že se zase budeme mít dobře, že budeme smět vykonávat aktivity, které tak milujeme, že se budeme moci setkávat s lidmi, bez omezení. 

Abychom však na rok 2020 nezanevřeli, je třeba si připomenout, co nás naučil. Byl to rok odvahy najít v sobě sílu a postavit se za sebe. Byl to rok, který nám ukázal, co strach zmůže. Jak nás dostane až na kolena a pokud s tím něco neuděláme, přemůže nás. Byl to rok, kdy jsme byli značně testováni nejen na koronavirus :-)))), ale především na naše lpění. Ukázalo se, na kterých věcech doslova lpíme, avšak které nám buď neslouží nebo je vůbec nepotřebujeme. Byl to proto rok postupného otevírání očí, které jsme do té doby měli zavřené. Tento rok nám ukázal, v co jsme ani nedoufali. Ukázal nám, jaké to je, když si nevážíme toho, co máme. Ukázal nám, že už ani nevnímáme, co všechno můžeme, dokážeme a jaké máme možnosti - tj, ukázal nám, že kvůli našemu neustálému spěchu a honbou za něčím lepším, již nejsme ani schopni vidět, jaké jsou skutečné hodnoty, na nichž záleží. Proto nás tento rok zastavil. A zastavil nás dost drsně. Berme to však jako nedílnou součást našeho znovuprobuzení. Berme to jako možnost dívat se na určité věci jinak, dívat se na události ve světě jiným pohledem. Zkrátka tento rok nás toho tolik učil a snad jednou většina z nás pochopí, že to bylo jen a jen k našemu dobru.

Do Nového roku 2021 nám všem přeji hodně lásky, víry v lepší život a hlavně naděje, že vše, co se odehrává a odehrávat ještě stále bude má svůj velký význam. A to změnu v nás samotných, změnu našeho myšlení a přehodnocení hodnot, na nichž skutečně záleží.

Tak krásný Nový rok 2021 !!!!!!! :-)