Myšlenky

18.01.2021

Pořád se v životě něčeho bojíme. Proč? Protože máme strach z neúspěchu, nezaplacených složenek, ze zklamání, ze selhání atd. Neustále se něčeho obáváme, co nás zastavuje a nedovolí se pohnout z místa.

Máme strach o svoji budoucnost, nevíme, co se bude odehrávat dál, nevidíme do dálky. Nemáme na obzoru nic, co by nám naznačovalo - není třeba se bát, všechno se zvládne.

Častokrát si v mysli vytváříme takové scénáře, že nejeden režisér by se divil. Dokážeme si představit, co nejhoršího se může stát, jak to vše může dopadnout. Ale už si jen těžko představujeme, jak nejlépe by to mohlo dopadnou a co vše pozitivního by se mohlo vyplnit.

Je to možná naším vývojem, který je tu odnepaměti (už od pravěku). Náš vývoj je spojen s potřebou postarat se o své přežití. Bojíme se, že nepřežijeme, proto dopředu promýšlíme, jak se zbavit všech možných (imaginárních) nástrah či krizí, které by nám mohly ublížit, nebo které by nás mohly srazit na kolena.

Naše mysl tak v prvé řadě produkuje myšlenky negativní - ty, u nichž se vám rozsvítí červená barva. Tohle nedělej, nebo to špatně dopadne. Avšak myšlenka je neuvěřitelně mocný nástroj. Nástroj, prostřednictvím něhož si dokážeme zhmotnit cokoliv.

Proto zkusme mít své myšlenky pod kontrolou. Zkusme si všímat, na co myslíme - jestli je to zase něco negativního nebo v lepším případě, něco pozitivního. Zkusme si každou naší negativní myšlenku převést na pozitivní. Když nás napadne, co nejhorší by se mohlo stát, zkusme si hned vytvořit v mysli obraz, jak by to pro nás mohlo dopadnout co nejlíp. 

Myšlenky se nyní zhmotňují "rychlostí blesku". To, na co jsme kdysi pomysleli a za pár let se to zhmotnilo - toho jsme si téměř ani nevšimli. Nevnímali jsme, že to byla naše myšlenka, která odstartovala tento proces zhmotňování.

V dnešní době je vše jinak. Na co pomyslíme - ať už pozitivně nebo negativně, zhmotnění přijde velmi brzy. I do několika dnů.

Proto zkusme pozorovat své myšlenky a nenechme se jimi ovládat. Tvořme si svět, v němž skutečně chceme žít, tvořme si náš krásný svět. Zkusme proto veškeré naše negativní myšlenky obrátit na pozitivní - když myslíme na to, co bychom nechtěli, začněme naopak myslet, co nejvíce by jsme chtěli.

A pro skutečně správný efekt - představujme si to, co bychom chtěli jako něco, co už máme. Jako něco, čeho už jsme dosáhli....Teprve pak to skutečně přijde do našeho života.