Oči ... aneb chceš poznat duši? Podívej se do očí

17.05.2023

Oči. Modré, zelené, hnědé, černé. Každá barva očí vyjadřuje to své. Ale co všechno můžeme zjistit z našich očí? 

Oči jsou doslova studnou naší duše. Z očí můžeme vyčíst stav naší duše - zda je v pořádku, zda je šťastná, zda se něčím trápí. Pokud se člověk snaží něco maskovat, oči tuto masku nedokáží převzít (tedy pokud se sám člověk se svou maskou neztotožní natolik, že ji přijímá jako to, kým skutečně je). 

Pokud umíte číst z očí, pak o lidech poznáte mnohé. Poznáte, kým skutečně jsou, poznáte, jak se skutečně cítí.

Říká se, že oči nelžou, a to je pravda. Pokud někdo říká jedno, avšak myslí druhé - oči to o něm prozradí. Tedy pokud jste vnímaví a umíte v očích číst. Vnímavost lze i trénovat. A jak? No přece pohledem do očí.

Ještě dnes se stále setkávám s lidmi, kteří svým pohledem uhýbají. Můžou se s vámi bavit, avšak přímo na vás nepohlédnou. Proč tomu tak je? Zkrátka proto, protože přímým pohledem do očí odhalujeme pravdu o sobě. Stáváme se tak zranitelnými. 

Pokud však překonáme veškeré obavy z hodnocení druhými a přijmeme svou vlastní krásu, která hýří toliko barvami, pochopíme, že naše duše se chce usmívat, chce, abychom měli radost z tohoto života, chce, abychom si naplno užili každý jeden barevný okamžik, který nám byl dán jako velký dar. 

A tak nebojme se otevřít svou duši - nebojme se otevřít své oči. Svět je tady pro nás a je načase pohlédnout na jeho všechny krásy.