Přátelství

06.01.2024

Přátelství, to je někdy víc než láska.....alespoň takhle se to zpívá v jedné staré písničce. 

Já si naopak myslím, že právě přátelství, to je láska. Mít ve svém životě přátelé, přítele, kamaráda či kamarádku je velmi nápomocné. Často si ani neuvědomujeme, jaký význam přátelství v našem životě mají. 

Partnerské vztahy k nám přicházejí a mnohdy zase odcházejí. Naopak naši přátelé (ti skuteční přátelé) v našich životech zůstávají napořád. Jsou to duše, které do našeho života přišly, abychom s nimi mohli sdílet naše prožívání. Nyní však hovořím o lidech, kteří v našich životech skutečně zůstávají po mnoho let. 

Také jsem poznala, jaké to je nalézt přítele, který mi v mém životě doslova pomáhal. Bylo to oboustranné a bylo to, dá se říci, božsky čisté. Nikdo z nás za pomoc nic neočekával, nikdo z nás tomu druhému svou pomoc nevnucoval, když ji ten druhý nechtěl přijmout.

Některá přátelství se odmlčí a některá "vyhasnou".  Některé duše však pojí tak silné spřízněné pouto, že se i po těchto chvílích opět sejdou. A to už jen třeba z toho důvodu, aby si mohly obohatit svůj život, aby do něj mohli přivést více radosti a možnosti sdílení.

Pokud máte přítele/přítelkyni, se kterou můžete hovořit o čemkoliv, kdykoliv a jakkoliv, našli jste ten pravý poklad. Protože ten pravý poklad nikdy nenalezneme v materiálních věcech hmotného světa. Jakmile poznáme teprve ty skutečné hodnoty, na nichž záleží, nalezneme i ty pravé a skutečné poklady.

Všem lidem a jejich přátelům - přeji vám, ať si stále uvědomujete duchovní lásku, která vás k sobě tak silně pojí. :-)