Přes vše co se děje, zůstaňme silní!

26.02.2021

Možná taky cítíte poslední dobou silný tlak. Tlak na nás v celé své síle. Ať se jedná už o společenský tlak se situací, která se už nějakou dobu odehrává a má dopad na nás všechny, tak tlak na nás samotné v jednotlivých konkrétních případech. Ano, toto období nebylo zrovna lehké, ale bylo tady z důvodu, aby nás posílilo. Vše, co se nám poslední dobou přihodilo, vše, co se kolem nás odehrálo mělo jediný cíl. Změnit nás. Změnit naše vnímání, změnit naše myšlení a naše nastavení, změnit naše podvědomé vzorce chování, zkrátka změnit vše, co nám již neslouží a sloužit v novém světě nebude. Bylo potřeba se zbavit všeho, co nás tahá dolů. Zbavit se všeho, co nám nedovolí se pohnout dál. Bylo nezbytné objevit v sobě sílu ke krokům, které nemusely být zrovna nejjednodušší a nejlehčí.

Pokud jsme se doteď nenechali srazit na kolena a ustáli jsme vše, co nám život přinesl, můžeme být jedině šťastní. 

Ano, situace, které k nám přicházejí nebývají jen krásné, naplňující, podporující a šťastné. Avšak vše, co se nám děje, se děje z určitého záměru. Život nás učí. Učí nás pomocí zkoušek, kterým se třeba chceme vyhnout, ale nejde to. Zkrátka nevyhneme se jim, ať děláme co děláme.  Avšak když pochopíme a budeme se na sebe i na druhé dívat jako na šťastné, úspěšné a pokojné, když budou naše záměry přes vše, co se nám děje, vycházet z tohoto pozitivního rozpoložení, pomůžeme tím nejen sami sobě, ale i ostatním.

I přes společenskou situaci, která se tady právě odehrává buďme ti, kteří vidí světlo, ne jen nikdy nekončící tmu. Přes vše, co nám odebírá naší fyzickou možnost se volně hýbat, volně nakládat se svým časem, volně cestovat, volně dýchat, neupadejme do beznaděje a depresí. Volní po všech směrech můžeme být vždy. Stačí jen pohlédnou sami do sebe. To, že nám někdo zakáže se nadechnout čerstvého vzduchu nám ublížit nemůže. Nemůže nám to ublížit tehdy, když máme víru sami v sebe a opustili jsme strach. Naši svobodu nám nikdo vzít nemůže, i kdyby nás zavřeli bůh ví kde. Svoboda duše je něco úplně jiného než svoboda fyzická. Když se tím vším, co se odehrává nenecháme zastrašit a zůstaneme nad věcí a ve své síle, zvítězíme. Zvítězíme hlavně sami u sebe. Okolní tlaky si na nás nepřijdou, neboť jsme už silní a nenecháme se zastrašit výhrůžkami, výčitkami a strachy o tom, co by se strašného ještě mohlo stát. Teprve ve své síle dokážeme změnit nejen sami sebe, ale i celý svět.

Mějme víru ve svou sílu a ve svůj klid, a pak ať si říká kdo chce co chce, nás to nezasáhne.