Energický průlom

22.09.2021

Není tomu mnoho měsíců, co mi jedna osoba řekla: "Dávej si pozor, co komu říkáš". Tehdy jsem moc nechápala proč mi to říká. Zvláště proto, když jsem člověk (teď už) otevřený. Možná to vyzní i divně, ale je mi jedno, co si kdo o mě říká. Když mi to chce říct, tak ať mi to přece řekne, můžeme se o tom normálně pobavit. Když nechce říci, nevím o tom. Avšak proč o tom píšu. I já, jako člověk otevřený, který lidem častokrát o sobě "vyslepičí" kde co, jsem už postupně přišla na jednu věc. Je možná fajn být otevřeným člověkem, který se nebojí bavit o čemkoliv, avšak být otevřený ke všem lidem, může být značně vyčerpávající. Obzvláště tedy, když vidíte, že stále ze sebe něco dáváte - ať už otevřenost, upřímnost, komunikativnost a "svlékáte se tak do naha". Přesto všechno vidíte, že se vám vaše vydaná energie nevrací zpět. A to unaví. Jediné k čemu pak lze dospět je to, že se zkrátka rozhodnete nesdílet se všemi hned všechno. Neznamená to, že bychom se opět uzavřeli a báli se cokoliv o sobě prozradit. To vůbec ne, strach z toho projevit se skutečně takoví, jací jsme, dávno zmizel. Jen to znamená, že si zkrátka rozmyslíme, kam budeme svou energii směřovat a kam prostě ne. Až teď jsem pochopila dosah toho, co mi bylo řečeno. "Dávej si pozor, co komu říkáš". Avšak můj výklad této věty neodpovídá tomu, co jí bylo původně myšleno. Já se nebojím komukoliv říct cokoliv, avšak už vím, že se nehodlám oslabovat tím, že "házím hrách na zeď".

Existují i lidé, kteří doslova žijí z energie ostatních. Těmto lidem říkám energetičtí upíři. Jsou většinou strašně pesimističtí a přicházejí za vámi stále a stále proto, aby se nasytili z energie, kterou jim vlastně dáváte. Mnohdy je poznáte už tak, že vám v jejich přítomnosti není dobře, ihned se změní vaše nálada, a to i když třeba oba mlčíte. A tady je už třeba zakročit. Tady je třeba sám sobě říci DOST a nenechat těmito osobami stáhnout energeticky nízko - a že se o to budou snažit. Avšak když se nedáte a neposkytnete jim to, co po vás vlastně požadují - vaši energii, a budete se skutečně věnovat jen sobě, dokážete tak vedle nich žít "bez újmy". Za chvíli si začnou hledat jinou "kořist" a zaměří se někde jinde.

Jsou ovšem také lidé se kterými se dobíjíte vzájemně. Při setkání s nimi se vám oběma rozzáří den. Jste totiž oba schopni žít sami ze sebe a za sebe a nepotřebujete k vašemu životu cizí pomoc, cizí energii. Pak při spojení těchto dvou energií se její celková síla ještě zmnohonásobí...A to skutečně můžete cítit a vnímat. Je vám dobře, cítíte se hned celkově líp. A to je skvělé.

A co říci závěrem. Jsem velmi ráda za toto poznání, které mi trošku dalo hranice mé otevřenosti. Otevřená zůstávám všem, kteří o to stojí a těm, s nimiž to cítím jako nevyčerpávající. A tak i vy chraňte svou energií, před zbytečným rozdáváním, z něhož se Vám nic nevrací. Avšak nebojte se být otevření.