Radost

24.05.2023

Dnes jsem měla krásný den. Den, na jehož počátku bych to snad ani neřekla. Tak nejprve jsem sama zapomněla na něco takového, jako je to, že mám vlastně svátek:), během dne mi to však hodně krásných duší připomnělo. Za to vám všem moc děkuji. Děkuji za vaše přání, která mi skutečně udělala radost. Už poznám, co přichází od srdce a co ne a dnes jsem cítila skutečně vřelost vašich srdcí.

V jednom přání mi bylo přáno, ať je můj život doprovázen radostí a úsměvem na rtech.  Toto krásné přání hovoří skutečně o tom, o čem má náš život být. Jsme tady proto, abychom si užívali každičký okamžik, abychom vychutnávali každou, byť jen nepatrnou chvíli. Nikdy nevíme, jestli to není naše poslední chvíle. Škoda je to, že často pestrost života, všechny jeho vůně, chutě a barvy začneme vnímat až tehdy, jakmile pocítíme jeho prchavost.

V minulém roce se toho stalo mnoho. Do života mi vstoupili noví lidé, kteří mi hodně pomohli a kterým jsem (odvážím se říci) pomohla také. Poznala jsem skutečné přátelství a pochopila jsem, že je možné potkat lidi, kteří nám chtějí ze srdce upřímně pomoci, a to aniž by čekali cokoliv nazpátek. Poznala jsem, co je to síla spojení, které dokáže vytvořit něco neskutečně velkého a silného. Spojení, které zažijete pouze když potkáte osoby, které pocházejí z rodiny vaší duše, tj. osoby, jejichž duše plně chápe tu vaši. A nalézt skutečné a hluboké porozumění na úrovni duše, to není jen tak. Jsem moc vděčná za tyto dary, které mi byly dány. Jsem vděčná za všechny pomocníky, kteří mi v uplynulém roce tak moc pomohli a to v mnoha oblastech mého života. Děkuji i tobě za to, že jsi mi ukázal, že je zcela bezpečné důvěřovat, také otevřít své nitro a nemuset mít přitom obavy ze zranění. Děkuji, že jsi mým životem prošel a ukázal mi sílu víry. 

Díky situacím, které mi přišly do života a které se na první pohled můžou zdát, jako "nespravedlivé, těžké, a náročné" jsem opět pochopila, že stále mám rezervy ve vnímání života a toho, o čem skutečně je.

Díky těmto, mnohdy i těžkým chvílím, jsem opět uviděla krásu života v zcela nepatrných maličkostech. Objevila jsem opět krásu v přírodě - vždyť je tak pestrá, zajímavá, voňavá:), proměnlivá a přesto silná. 

Byly chvíle, kdy jsem byla naštvaná doslova na život. Bylo to v okamžicích, kdy vidíte své nejbližší, jak doslova bojují s velkými bolestmi, které si ten, kdo je nezažil nedokáže vůbec ale vůbec představit. V těchto chvílích jsem právě objevila, jaká síla se v nás skrývá. Z toho, co jsem viděla, jsem nejprve nedokázala pochopit, jak někdo vůbec toto vše může doslova přežít. Objevila jsem, že vydržíme doslova nemožné, když máme vůli žít.

Díky této situaci a mnoha dalším, jsem se za poslední rok stala opět pokornější vůči životu. Jsem vděčná za tento život, neboť mi byl dán, abych jej žila a užívala si. Čerpala z něj a co hlavně - radovala se.

Děkuji vám všem za to, že jste, děkuji za vás, kteří do mého života přicházíte, protože díky vám poznávám nové, nepoznané.

A díky moc za dnešní den :-)!