Síla

28.07.2021

Dějí se Vám v životě těžké věci? Máte pocit, že se dějí snad jen vám? Že všichni okolo jsou šťastnější a spokojenější než vy? Že ostatní nemusí nic řešit, trápit se nebo dělat odvážná životní rozhodnutí? Omyl. Nejste v tom sami. Každý z nás sem přišel z určitého důvodu. Jeden přišel proto, aby se zvládl vypořádat se svými karmickými lekcemi, jiný přišel proto, aby ukázal cestu ostatním, další přišel jako učitel, průvodce či jako spřízněná duše, mající za úkol vám v životě pomáhat. 

Všechny události, které se nám v životech odehrávají nás posouvají. Životní lekce, s nimiž se potýkáme nás učí něčemu novému. Učí nás novému pohledu na svět, novému přístupu k životu, učí nás změně svých vzorců chování, svých rigidních názorů. Vše co se nám děje, nám jen otevírá oči směrem, kterým jsme se nechtěli dívat. Vším, čím si procházíme, sílíme. Sílí naše duše.

O co těžšími životními zkouškami procházíme, tím více se postupně stáváme silnějšími a silnějšími. Neexistuje nic, co by kdokoliv z nás v tomto životě nemohl zvládnout. Vše je zařízeno tak, že když už sebereme odvahu a uděláme první krok, k tomu dalšímu je nám dopomáháno. Avšak první krok musí udělat každý z nás sám. 

A když už tím vším projdeme, jací pak budeme? Budeme silnější. Budeme na svět koukat jinýma očima. Budeme na lidi pohlížet jinak. Strach nás už nebude ovládat. 

V mém případě mě život vedl dlouhou cestou samoty, dělání odvážných rozhodnutí a smiřování se s životem takovým, jaký je. Sílila jsem. Stávala jsem se silnější a rozhodnější. To, co jsem zažila mi mělo jen dodat sílu, s níž můžu k životu přistupovat úplně jinak. Naučila jsem se, že nikdo nikomu nepatří. Každý žije sám za sebe. Ano, v životě můžeme potkávat lidi, kteří nám hodně na našich cestách pomáhají, a to je skvělé. 

Teprve objevením své vlastní síly poznáme, co je to nelpět na někom nebo na něčem, poznáme, co je to nechat věci a lidi do našich životů přicházet a odcházet, aniž bychom propadali zoufalstvím či smutkům. Poznáme, že už neexistuje síla, která by nás dostala na dno, protože jsme se dokázali smířit s událostmi života.

V každém z nás je skrytá velká síla a veliký potenciál k určitým věcem, umům. V každém z nás jsou skryté dary, a to i když tomu nevěříme, protože si nedokážeme představit, že bychom byli v něčem dobří. Každý z nás má možnost být silným a odvážným. Jde jen o to nebát se udělat první krok na cestě k naší síle, nebát se vykročit. Teprve pak poznáme, že jsme schopni zvládnout a ustát všechno, co se nám v našich životech odehrává. 

Přeji nám všem, ať v sobě objevíme sílu a hlavně ať věříme, že v každém z nás je skrytý potenciál k velkým věcem.