Té nejstatečnější a nejsilnější ze všech

12.06.2023

13. 6. 1993

Kdo je ten nejstatečnější  a nejsilnější člověk, kterého znám? No přece ty, Hani! 

Hani, dnes je to přesně 30 let, co jsi mou sestrou. Miluju tě a děkuji ti za to, že tě ve svém životě mám. To, co jsi zvládla za poslední rok, nedokáže snad ten, co také nezažil, nikdy pochopit. Nedávno jsi podstoupila druhou transplantaci. Máš bojovnou duši - naštěstí. Procházela jsi obdobím, které bylo hooodně náročné - a to je ještě mírně řečeno. 

Vím, že dnes oslavíš, nejen tvých krásných 30 let, ale také život sám:). 

Však sama víš, jaký je to zázrak. Poslední dny mi to stále opakuješ, říkáš: "Jani, já žiju!!!!":). Tolik radosti, co v tobě vidím, to je něco taaaak krásného. Po roce jsi vyšla ven, prošla ses dál než 10 metrů před vchod nemocnice, sluníčko ti vykouzlilo pihy na tváři. Vidím, jak záříš štěstím, vidím, jak doslova záříš vděčností. To je ten nejkrásnější pohled, co kdy kdo může vidět. Vím, že jsi úplně ale úplně doslova až na kost poznala, jaké je štěstí tady být a jaké je štěstí žít. Jsem nesmírně vděčná, že jsi tady. Že jsi tady se mnou. Jsi moje nejlepší kamarádka, jsi moje spřízněná duše, jsi člověk, který tu pro mne vždy byl a je.

Haničko, sestřičko. Moc tě miluju a k tvým dnešním krásným narozeninám ti snad ani nevím co přát. Je to ale jen proto, protože vše, na čem skutečně záleží jsi už sama v sobě objevila a nalezla. Nalezla jsi zdraví, štěstí, lásku k sobě a svému tělíčku, které toho dokázalo tolik vydržet, objevila jsi zkrátka v sobě vše na čem skutečně záleží. 

Co ti snad můžu jen ještě přát, ať se ještě jedno z tvých přání brzy vyplní - ať už v blízkých dnech zavítáš zase domů. Vím, že za ten rok máš už v pražském Ikemu hodně kamarádů, ale také vím, že i oni budou určitě moc a moc rádi, až tě pustí domů a všichni víme, že to bude už brzy.

Těším se na tebe

Krásné narozeniny, Hani :-)