Touha

21.05.2021

Taky už jste po něčem v životě silně toužili? Určitě ano. Každý z nás někdy v průběhu našeho života po něčem touží, někdy dokonce tak silně, že jej to dokáže paralyzovat od soustředění se na ostatní věci. 

Tak už to bývá. Touha je silný vztah k něčemu, co nemáme a nebo co třeba nemůžeme mít. O to víc po dané věci toužíme. Touha se liší od přání svou naléhavostí. 

Avšak když po něčem silně toužíme, většinou naše se naše myšlenky soustředí jen na to co by chtěly a u toho taky zůstaneme. Když do myšlenek vkládáme silně pocit toho, co bychom chtěli, také chtít zůstaneme. 

Vše, jak myslíme, se odráží v naší realitě. To co chceme, budeme stále chtít. To, po čem toužíme, po tom budeme stále toužit. Jenže poručte své hlavě, že.

Mít myšlenky takové, jako byste danou věc už měli , to je sice správná cesta k vyplnění našich tužeb, akorát zkuste poručit své hlavě, ať bere to, po čem tak touží, za věc už danou.

Je to těžké, ale jedině takto se naše touhy dokáží vyplnit. Když k nim přistupujeme tak, jako bychom věci, po nichž toužíme, už měli.

Když však budeme stále jenom toužit, častokrát dojde k rozpadu toho, po čem toužíme. Pak jsem zklamaní a toužit přestaneme. A největším paradoxem bývá, že teprve v této době, kdy po něčem přestaneme toužit, to doslova samo přijde do našeho života.

Přeji nám všem hodně sil, abychom zvládli naše touhy a vášně.