Uši

15.12.2022

Uši. Díky ním slyšíme. Díky naším uším slyšíme vše, co slyšet chceme. Pokud nás trápí nedoslýchavost, jedná se o to že se v našich životech v některých oblastech odehrává něco, co slyšet nebo poslouchat nechceme. Ať už se jedná například o to, že nechceme poslouchat hádky v našich partnerských vztazích, případně nechceme jako děti slyšet, že jsme zase podněcováni k nějakým činnostem, případně nechceme slyšet, jak se o nás lidé baví. Co se týče uší, tak právě ty vyjadřují také to, jak ve svém životě máme nastolenou rovnováhu. A to jak rovnováhu mezi žitím fyzického života a života duchovního, tak rovnováhu mezi dalšímu oblastmi - mezi dáváním a přijímáním, v tom, zda máme rovnováhu mezi nasloucháním sami sobě a nasloucháním ostatním, atd.

Bolest uší - akutní bolest uší signalizuje akutní problém buď v nerovnováze v našem životě nebo v neochotě poslouchat druhé, v neochotě slyšet jiný názor, případně bolest signalizuje lpění na svém názoru a co je hlavní, je to často snaha vnitřně zařvat "už stačilo! mlčte!"

Co dále dodat - uši jsou dvě, stejně jako naše ledviny jsou dvě, tyto orgány jsou spolu spjaty. A jak víme (nebo se v blízké době tady na mém blogu dozvíte), ledviny jsou párovým orgánem - tj. vztahovým orgánem. To, jak nám fungují ledviny souvisí s našimi vztahy a právě uši jsou častou kontrolkou našich ledvin. Naše tělo je úžasně propojeno a skutečně sami brzy poznáte, že nic v našich tělech se neděje jen tak.

A jaké je hlavní řešení! Nepotlačujte své problémy a pocity uvnitř sebe, ale snažte se je vykomunikovat a zároveň vyslyšet druhou stranu. Pokud tkví příčina vašeho problému v nerovnováze ve vašem životě, uvažujte, jak můžete rovnováhy dosáhnout.

A pokud máte konkrétní problém, se kterým byste chtěli společně se mnou hledat jeho příčinu, klidně se na mě můžete obrátit, a to na email: tvorime.nebenazemi@seznam.cz