Poklady v nás

14.01.2021

Věříte na zázraky? Pokud ano, nechcete se se mnou o některý z nich podělit? Já na zázraky věřím, stejně tak, jako věřím, že nic není náhoda. Vše, co se kolem nás děje má svůj smysl. Smysl, který je tak obtížné někdy pochopit. Věřím na zázraky, avšak věřím, že přicházejí přesně v době, v níž přijít mají. Věřím, že to, že se nám nějakým způsobem povede věc, po které toužíme nebo to, že obdržíme, po čem tak dlouho prahneme, případně, že se uskuteční určitá událost, která nemá žádné logické ani reálné vysvětlení. Ano, to jsou zázraky. 

Víte, jaký je největší zázrak? Když sami v sobě objevíme naše skryté poklady. Ano, poklady skryté v nás, ne v okolním světě. Každý z nás tyto poklady má, ať už jste si doteď o sobě mysleli kdo ví co. Každý z nás je něčím výjimečný, přestože to nevidíme. Každý z nás má v sobě skryté dary, kterými může přispívat sám sobě nebo i ostatním. Jen je potřeba tyto poklady objevit. "Vydolovat je ze sebe". 

Přestože o těchto darech třeba nemáme ani tušení, jsou tam, i když několik let mohly být hodně dobře skryté. Stačí se jen chvíli zastavit a vnímat, co nás naplňuje, co nás pozvedává na náladě, co nám přináší radost. Tam je začátek cesty k našemu pokladu. Když už přijdeme na to, co nás naplňuje a co v nás vyvolává radost a pocit štěstí, stačí se začít touto činností více zabývat. Víc o ní zjišťovat informací a začít ji i zkoušet. Když nás láká neustále určitý druh sportu, začněme ho zkoušet, protože tento sport může být něčím, co nám později v životě dokáže pomoci. Když nás láká zpívat, malovat, vařit, psát nebo třeba poslouchat ostatní, začněme s těmito aktivitami. Později můžeme díky nim v sobě nalézt naše skryté poklady, které nás činí výjimečnými. 

Když si zrovna nemůžete vzpomenout, co by vás bavilo, co byste rádi dělali, zkrátka co vás naplňuje pocitem štěstí, nevadí. Každý z nás na to jednou přijde, je třeba jen správného času a všechno se vyjeví na povrch.

Avšak každý z nás v sobě tyto poklady má. A když už na ně jednou přijdeme, snažme se je využívat co nejlépe můžeme. Pokud díky nim můžeme rozzářit sebe či ostatní - velmi dobře. Ostatní lidé tak budou námi inspirováni a mohou pak stejně tak jako my - objevovat v sobě své poklady.