Žít radost

28.12.2020

Pomalu se blížíme ke konci roku 2020. Byl to rok pro někoho náročný, pro jiného možná plný nových poznání. Rok silného probuzení. Hodně lidí upadalo do depresí nad situací, která se děje nebo která je právě postihla. Ale věřte, vše má svůj význam. I skutečnosti, že procházíme tmou, obdobím plným "beznaděje", časem, kdy se nám zhroutí všechny naše sny, se dějí ve prospěch nás. 

Cesta, kterou jdeme a po níž chceme někam dojít, se často zhroutí. Nalinkujeme si svůj život ve snaze mít vše ve svých rukách a pod svou kontrolou. Ovšem teď, víc než kdykoliv jindy můžeme vidět, že se nám naše sny, přání a tužby hroutí pod rukama. Avšak pozor! Tyto situace se nedějí nám, ale PRO NÁS. 

Ano, vše čím si procházíme, vše na co si stěžujeme, vše, co se nám nelíbí je tady schválně jen a jen PRO NÁS, aby nás to donutilo se vyvíjet, poznávat a pochopit principy příčin a následků.

Vím, pro mnoho lidí byl tento rok velmi těžkým a složitým. Někdo by tento rok raději vynechal a úplně na něj zapomněl. Avšak postupem času (i když to třeba teď nemůžete vidět) si všichni uvědomíme, že to co se odehrálo, mělo svůj silný význam.

I já prošla úplným zhroucením svých plánů a snů. Týkající se především mého povolání. Byla jsem právě tou osobou, která chtěla mít svůj život pevně ve svých rukou, osobou, která chtěla mít vše pod kontrolou. A proč? Protože jsem se obávala ztratit kontrolu nad svým životem. Bála jsem se odevzdat se proudu života a nechat se unášet přesně tam, kde mám být. Chtěla jsem vše řídit a "nedopustit" žádnou možnost, která by se lišila od mých plánů. Přesně v okamžik, kdy jsem měla opět vše naplánované a už jsem viděla svou "zářnou budoucnost" se zde objevil takový "boží zásah", který mě v minutě od mých plánů odvedl. Došlo ke zboření veškerých mých plánování, očekávání, dokonce i tužeb. Jako zásahem blesku jsem byla paralyzována. Došlo ke zhroucení veškerých mých plánů týkajících se budoucnosti.

Prvotní šok, který každý zažije je tak silný, že "nadává" na všechno a všechny kolem sebe, snaží se hledat viníky, odsuzuje "vesmír", že co mu to hází za neskutečné klacky pod nohy a nedokáže v tu chvíli pochopit, že to, co se stalo, mělo svůj velký význam.

Celou podstatou našeho bytí je žít tady a teď. Radovat se ze všeho co máme, čeho jsme dosáhli a kým právě jsme. Je velmi důležité si to uvědomit. Jedině tak se sami můžeme osvobodit od neustálých "božích zásahů", které nás budou srážet na zem a ukazovat nám: "Takhle tedy ne! Touto cestou rozhodně ne ne! A už vůbec si nemysli, že ty sám můžeš svou myslí mít svůj život pod kontrolou!"

Všichni se často ženeme za lepšími zítřky. Nemáme vůbec čas ohlédnout se zpět a vidět, jaký velký kus cesty jsme už ve svém životě došli. Pokud si vytyčíme nějaký cíl, který po úmorném plahočení dosáhneme, ihned se u nás objeví další cíl, atd., atd. Takhle stále dokola. Avšak to, že bychom pohlédli do zrcadla a podívali se, čeho jsme už dosáhli. To mnoho z nás neudělá.

Pak také následuje opět vyšší zásah, který nás donutí se zastavit - a to buď nemoc, nebo třeba situace, která na celé naší planetě letos probíhá - pandemie koronaviru. Jedině takto jsme zastaveni, abychom konečně prohlédli ten závoj iluzí, za nímž jsme žili. 

Nejlepší, co můžeme všichni pro sebe i ostatní udělat je být vděční za všechno, co se nám přihodí a stane. I za ty nešťastné události v našich životech. Tyto události se totiž dějí pro nás, nikoliv nám. Dějí se pro nás, aby nám ukázali jinou cestu, kterou se máme vydat. Aby nám ukázali volání naší duše, které jsme tak dlouho v sobě potlačovali.

Pokud můžeme, snažme se radovat z každého okamžiku, protože teprve pak naše láskyplná vyzařující energie může doslova NAKAZIT ostatní. Když vyzařujeme lásku a září z nás krásné světlo, pak rozsvícíme i ostatní. Nenechme se proto už dále více zastrašovat obavami, které ani nejsou naše. Názory ostatních, tlaku médií, zprávami, které samy přinášejí pouze zhodnocení kritických událostí, a "všeho zlého", co se právě ve světě odehrává. Nesnižujme tak dobrovolně svou vlastní energii a neupadejme tak dobrovolně do strachu, jehož účelem je nás pouze stáhnout dolů.

A proto následujme to, co nás naplňuje radostí a světlem, a pak budeme sami prosvětlovat svět :-).