Životní sny

09.12.2022

Každý z nás má sny. Má sny o tom, co by v životě chtěl zrealizovat, čeho by chtěl dosáhnout, kým by chtěl být, jak by se chtěl mít. Často sníme a sny jsou naším motorem, ženou nás dál. Někdy však naše sny vzdáme pod tlakem naší mysli. Náš rozum je velký přeborník a často si dokáže vymyslet taková "nesmyslná" odůvodnění, že se tomu naše srdce snad ani nestačí divit. 

To, o čem sníme nám může o nás samých říct mnoho. Když pochopíme, proč o něčem sníme, jsme na cestě k sebeuzdravení. Často sníme o věcech, které v našich životech nejsou jen tak lehce dostupné a nemůžeme je získat hned. Sníme o věcech, neboť věříme, že díky nim by nám bylo líp nebo bychom měli lepší život, případně bychom mohli být prospěšní ostatním a tím i celku.

Každý z nás měl v životě sny. Já měla sny a mnoho z nich se splnilo. A co se stane, když se splní vaše sny? V okamžik, kdy se náš sen splní, stane se ze snu realita a když něco vnímáme jako realitu, ztratí to punc "výjmečnosti" a tudíž sen se rozplyne. V tomto okamžiku si často vytváříme sny nové. Je to neustálý koloběh, který má ale zároveň pro náš život tady na zemi velký význam. Mnoho lidí potřebuje v životě spatřit smysl. Lidé potřebují vědět, že jsou tady na světě z nějakého důvodu, který je důležitý. K tomu, aby lidé mohli život ve fyzickém těle vnímat jako život plný zázraků, učení, pochopení a naplnění, je třeba, aby nejprve ztratili představu a úplně ponětí o tom, kým jsou a co je skutečně v jejich životech významné. Při tomto "zatmění", kdy lidé doslova nevidí a neznají svojí skutečnou podstatu, je pro jejich setrvání v životě nutné vidět právě význam a smysl tohoto života. K tomu, abychom mohli vnímat význam svého života, vytváříme si sny. Sny, které nám mají napomoci udělat nás "znovu šťastné". Avšak až jednou všichni přijdeme na to, že šťastní můžeme být kdykoliv, jen je k tomu třeba našeho rozhodnutí a tudíž i odvahy vystoupit ze své "komfortní a tak známé zóny", teprve pak pochopíme, že žádný sen není nezrealizovatelný. Pochopíme, že nic není nemožné, pochopíme totiž, že my sami jsme tvůrci své reality.

Samozřejmě i já sama mám stále sny. I já sama jsem neustále na cestě vývoje sebe sama a tak i já sama ze sebe postupně, jako ta cibule, "sloupávám" jednotlivé slupky a dostávám se více sama k sobě. Ke svému prapůvodu a ke své podstatě.

I já se s vámi nyní podělím o své sny. Mým snem je letět balónem. A proč? Láká mě vidět Zemi z vyšší perspektivy. Taky je to možná tím, že jsem se narodila ve vzdušném znamení a vše spojené se vzduchem je mi velmi blízké. Také je to možná tím, že někdy jen tak koukám na ptáky a říkám si, jaké by to bylo umět lítat. Důvodů se najde asi hodně.

Mým dalším snem je napsat knihu. Vím, že ji jednou jistě napíšu, protože toto je můj velký sen a když má někdo velký sen, za kterým si jde, tak se mu skutečně splní. Nepovím vám zatím, o čem má kniha bude, však jestli jednou skutečně vznikne a vyjde, sami se to dozvíte :-).

Závěrem nám všem přeji, abychom měli plno krásných snů a hlavně abychom nikdy nezapomněli, že kterýkoliv z těchto snů si můžeme splnit, stačí mít odhodlání, vytrvalost, odvahu a především víru v to, že je to možné. Sny jsou naším hnacím motorem a nenechme náš motor vychladnout. Je třeba se posunout dál, hlavně i tato doba si to po každém jednom z nás velmi ale velmi žádá. Všichni jsme nyní svědky velké změny našeho světa - a změna je nyní vyžadována i po nás. 

A co více dodat v tomto krásném předvánočním období. Období adventu je velmi silným obdobím nostalgie a hlavně uvědomění si našich snů. Prožijte toto období v lásce k sobě samým a zároveň k druhým. Tento svět nyní potřebuje velmi mnoho lásky. Ale nejvíc ze všeho potřebuje, abychom si všichni uvědomili, že láska je v nás a také všude okolo nás.

Přeji vám krásný předvánoční čas.

Vaše Janka